Tersine Mühendislik ve Tasarım

Tersine mühendislik, sistemin, cihazın, ekipmanın, nesnenin, yapısının ve çalışma şeklinin belirli analiz ve akıl yürütme yöntemleri ile ortaya çıkarılmasıdır. EMT olarak kullanmakta olduğunuz karmaşık teknolojilere ve yapılara sahip sistemlerinizdeki sorunları çözüyor ve kritik öneme sahip parça ve bileşenleri tersine mühendislik yöntemleri ile üretilebilir ve erişilebilir hale getiriyoruz. Dışa bağımlılığınızın azaltılmasında ve kritik parçalarınızı daha düşük maliyetler ile yurt içi kaynaklardan tedarik etmeniz için işletmenize katma değer sağlıyoruz. İhtiyaçlarınızı karşılayabilmek ve teknik çözümler sunmak için birlikte çalışarak özgün tasarımlar yapıyor ve üretiyoruz.

  • Eklemeli Üretim : 3 boyutlu yazıcılar ile parça üretimi sağlanmakta olup tersine mühendislikte çalışmalarında sıklıkla kullanılmaktadır.
  • Orijinal Parça Üretimi : Tedarikçi firma istenilen bileşeni üretmiyorsa ve teknik resimler yok ise tersine mühendislik ve yeniden tasarım çalışmaları ile parça üretimi yapılabilmektedir.
  • Eski Parçaları Tasarlanması ve Yenileme : Eski yıllarda üretilmiş ve teknik resimleri olmayan bileşenler için tersine mühendislik ile model oluşturularak parça üretimi yapılabilmektedir.
  • Rakip-İthal Ürün Analizi ve Üretimi : İlgili sektörde yer alan rakiplerin ürünleri özellikle ithal ürünler incelenerek analiz edilmekte ve benzer ürün ve tasarım çalışması yapılmaktadır.

Örnek Bazı Çalışmalarımız:
- Entegre et üretim tesislerine ve bireysel kullanıcılara özel sinir ayırma sistemli et işleme bıçağı tasarımı ve üretimi.
- Bucher Unipektin AG marka hidrolik meyve sıkma presleri sızdırmazlık burçları tersine mühendislik yöntemi ile analiz edilmesi ve yerli kaynaklar ile üretimi.
- Bucher Unipektin AG marka CM50 model meyve öğütme değirmeni kesici bıçak tasarımı ve üretimi. Daha verimli ve daha uzun ömürlü bıçak tasarımı.
- Bucher Unipektin AG marka hidrolik meyve sıkma presleri filtre hortumu tutucu halkalarının yerlileştirilmesi.
- Atomizer tahrik gurubu dişli kutuları dişlilerinin imalatı. Atomizer 18000 rpm elektrik motoru ile tahrik edilmesi ve mevcut sistemler ile adaptasyonu."

Ürün çeşitlerimiz ve özel üretim talepleriniz için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz

Firmamız ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için sizi aramamızı istiyorsanız iletişim formunu doldurmanızı rica ederiz. Yetkililerimiz en kısa sürede sizinle temasa geçmekten mutluluk duyacaklardır.